Pascal Paepen zoekt naar aandelen die in vijf jaar kunnen verdubbelen

Econoom Pascal Paepen is medeoprichter van Spaarvarkens.be, de online community voor beleggers. Dit jaar boekte hij een rendement van iets meer dan 20% op zijn beleggingen. “Wat geluk komt er ook bij kijken”, verduidelijkt de econoom, die ook doceert aan de KU Leuven campus Brussel en aan de Thomas More Hogeschool. Hij kiest vooral aandelen die in vijf jaar tijd moeten kunnen verdubbelen. Daarnaast belegt hij in beursgenoteerd vastgoed.
Alibaba


Nog geen vijf jaar geleden werd ruim 300 dollar betaald voor een aandeel van Alibaba. Nu is dat amper meer dan 100 dollar. Nochtans is Alibaba intussen een veel sterker bedrijf dat actief is in e-commerce, maar ook sterk staat in de cloud (36% marktaandeel in China) en in artificiële intelligentie (AI). Onderschat AI niet, die zal de wereld de komende decennia op zijn kop zetten. En onderschat ook China niet. Ondanks de recente heropleving op de Chinese beurs zijn de aandelen er nog spotgoedkoop en is het potentieel gigantisch. Alibaba kocht de afgelopen jaren tegen lage prijzen eigen aandelen in en wordt verhandeld aan niet eens twaalf keer de verwachte winst.
BYD


97,46 dollar
Wie vandaag in het verkeer rondkijkt, zal waarschijnlijk niet één auto van BYD spotten. Dat zal over vijf jaar beslist wel het geval zijn. Het Chinese automerk verkocht in mei 293.021 elektrische en hybride auto’s in zijn thuisland en behaalt daarmee een marktaandeel van 28,9%. De nummer twee, Geely, volgt met 12,7%. In Europa zit BYD nog in zijn opstartfase. Wat prijs/kwaliteit betreft zit het Chinese automerk goed. In november opent BYD een nieuwe fabriek in Hongarije, waardoor het de Europese markt nog beter kan bedienen. Dit is en blijft een sterke groeier.
Montea


De Brusselse beurs is rijk aan gereglementeerde vastgoedvennootschappen (gvv’s) en het zou jammer zijn als je er niet minstens enkele van in portefeuille nam. Dankzij de fusie van Aedifica en Cofinimmo heeft zo’n belegging vandaag ook een speculatief tintje. Wereldhave Belgium zou bijvoorbeeld door zijn Nederlandse moeder overgenomen kunnen worden. En waarom zouden Montea en WDP niet samengaan? Montea is een defensieve waarde in mijn portefeuille. Het bedrijf bezit eersterangs logistiek vastgoed, heeft langetermijnhuurcontracten, kent haast geen leegstand en heeft een uitstekend trackrecord op het vlak van winst en dividend.
Dit artikel verscheen eerder in De Standaard.
Published in Aandelen, Beleggen, De Drie Favorieten van ...
Misschien is wat betere aandelen zoeken voor de Buy en Hold portefeuille. Die staat sinds 2022 op 5% rendement. Met een risicoloze termijnrekening had je meer rendement gehad…
Hoi Ruben,
Ikzelf heb meer dan 20% dit jaar. Vorig jaar bracht mijn voorbeeldportefeuille voor Spaarvarkens 15% op. Het jaar voordien ook. Het kan natuurlijk altijd beter, maar ik ben tevreden, ook met de vele suggesties die ik onze leden geef. Altijd prijs kan natuurlijk niet, maar ik hoop toch dat je er je voordeel mee doet.
Pascal
ps: de drie tips staan – toevallig – ook in de portefeuille die je vermeldt
Dat kan goed zijn maar voor een betalende club verwacht ik wel meer van een Buy en Hold portefeuille. Anders kan je beter gewoon losse tips geven.
Maar mijn portefeuille is een buy & holdportefeuille. Er verandert nauwelijks wat aan.
Da’s heel knap dat die voorbeeldportefeuille 15% opbracht, en dat je zelf 20% hoger scoorde. Maar die voorbeeldportefeuille is niet echt gebruiksvriendelijk omdat het over een selectie van aandelen gaat. Het geeft daardoor een vertekend beeld over risicospreiding, sectorverdeling, totale strategie. De risico-rendementsverhouding is moeilijk te beoordelen. Ik zeg daarmee niet dat je je gehele portefeuille moet delen, zeker niet. Ik begrijp dat absoluut vanuit privacy-oogpunt. Maar een selectie van aandelen, ik denk dat er weinigen zijn op dit platform die daar echt een meerwaarde in zien. Een paar goeie portefeuilles, met duidelijke strategie is dan beter. En zo is er de buy & hold en de buy & sell. Al doen die het allebei gewoonweg bijzonder slecht, en zou die strategie misschien toch eens moeten bekeken worden.
Stijn,
Ik heb nergens gezegd dat ikzelf 20% hoger scoorde. U noemt het geen goeie portefeuille en ook de strategie is niet duidelijk? En bij de buy & hold en de buy & sell is dat wel het geval? Ok, dan. Maar de strategie moet herbekeken worden? Is dit nu humor of hoe moet ik het opvatten?
Neen dat is geen humor hoor. Je moet mijn opmerking eens heel goed lezen. Het is niet zo moeilijk te begrijpen. Al is het stilaan een vaak bovenkomend ‘zeer’ dat elke opbouwende kritiek hier wordt afgedaan als ‘van een onwetende’ of ‘humor’. Je kan altijd de comments in deze reacties eens in chatgpt plakken en de opdracht geven ‘ik interpreteer dit als humor, maar blijkbaar ben ik fout, kan jij het mij de argumentatie eens in eenvoudige bewoordingen uitleggen”. Misschien kan je zo beter inzien wat ik bedoel.
Ken je die van die voorbeeldportefeuille van tien aandelen die niet gebruiksvriendelijk is omdat het over een selectie van aandelen gaat?
Ofwel moet je een een enquete houden op het platform om te peilen of men die voorbeeldportefeuilles met een selectie van aandelen nuttig vindt. En men kan kiezen voor Ja of neen, en een comment toevoegen.
Goeie suggestie, Stijn. Doen we!
Voor iedereen die meeleest: die poll wordt voorbehouden aan de leden van Spaarvarkens en zal dus niet op het publieke deel van onze website gepubliceerd worden.
(y)
Aaibaar
Ik hoop dat je verwachtingen uitkomen Pascal.
Ik kocht op 21 februari 2025 Alibaba aandelen en zit nu op een rendement van -27%, dit is wel degelijk min 27%.
Willy,
Ik zie het: dat is zowat -18% op het aandeel (dicht bij de tijdelijke top) en -10% op de dollar. Zelf kocht ik Alibaba bij aan $76,86 in november 2023, maar aan de huidige koers vind ik ze ook interessant. Gisteren steeg het aandeel alvast 3,5%. Daar moet nog wat bijkomen.
Pascal
dag ‘team Spaarvarkens’
ik begrijp goed dat leden terecht ontgoocheld zijn in de portefeuilles. Er werd regelmatig in het verleden aangekaart om bv. in de buy & hold portefeuille meer analytisch tewerk te gaan om een aandeel op te nemen.
We weten allemaal wel dat timen niet gaat , maar toch er kan toch wel worden rekening gehouden met de waardering van een aandeel , vooraleer iets voor de ‘lange termijn’ vast te leggen.
Ik denk dat heel veel leden dit denken maar gewoon niet reageren op dit forum hierdoor.
Ik denk, corrigeer me als ik fout ben, dat er teveel ruis doorkomt via allerlei informatie. (voor de bel, na de bel, de week van Jan, de wekelijkse webinar, beleggen voor beginners,….)
Als er meer concrete info zou worden bezorgd over bepaalde bedrijven en aandelen die op moment X echt te laag gewaardeerd zijn en die in een trendy sector zitten, zou dit voor veel spaarvarkens nog interessanter zijn.
Leer de leden hoe een bedrijf in concreto financieel geanalyseerd wordt a.d.h.v. studiegevallen.
Dit zou het resultaat van de buy and hold in positieve zin beinvloeden, waardoor er meer leden de club automatisch zullen vervoegen.
Dit is zeker geen kritiek maar een nuchtere vaststelling.
Er wordt teveel energie gestoken in ‘zoveel artikels die jullie krijgen en we zijn nog met heel veel dingen bezig ‘. Dit mag geen doel an sich worden.
Groeten
Marc
Bedankt voor jullie commentaar, ook Marc x. We weten dat we nog veel kunnen verbeteren. We proberen oplossingen te vinden om duidelijker te communiceren, maar het is niet gemakkelijk om een systeem te vinden dat voor iedereen past. Ook wij willen dat wie niet alles kan of wil volgen, toch mee is voor zijn beleggingen. Alles volgen en lezen mag geen must zijn. Wij denken dat de combinatie van teksten, webinars door onszelf en de mogelijkheden om contact te hebben en vragen te stellen of zelfs met ons in gesprek te gaan op lange termijn de beste manier is om als spaarvarkens betere beslissingen te nemen. De gouden formule bestaat helaas niet. Velen proberen je wijs te maken dat zij die sleutel wel hebben, of geniale stock pickers zijn, maar dat zijn mensen die na een tijd door de mand vallen. We zoeken ook naar manieren om cijfers en data te geven, maar die staan vaak vol fouten of zijn heel moeilijk te interpreteren. Ook dat is geen heilige graal. En wat waardering betreft: daar houden we zeker altijd rekening mee, misschien zelfs iets te veel op korte termijn. Maar dat we kunnen nog beter en duidelijker kunnen zijn, daar ben ik van overtuigd. Helaas is daar ook daar net als bij de G van Goed beleggen, Geduld voor nodig. Ik zou ook willen dat het sneller gaat, maar ik trek me op aan het verhaal van de haas en de schildpad…
Beste team spaarvarkens,
ik vind het jammer dat er wat lacherig wordt gedaan over wat Stijn en Ruben proberen te melden.
Het is misschien niet zo subtiel verwoord , maar ze hebben wel een punt.
Leden mogen toch zeggen wat ze denken.
Er is reeds heel regelmatig gepost welke nuttige informatie de leden krijgen, maar als er kritiek komt, komen de stekels recht…jammer.
‘De club is toch een community…’
Mvg
Marc
BYD wordt ongetwijfeld een Europese veroveraar met een zeer prijswaardig en kwalitatief aanbod, dat elke concurrentie van een Europese wagen kan weerstaan. Intussen rijzen de plaatselijke dealers uit de grond Recent zijn er Lommel en Geel bijgekomen en staat een agressieve marketing in de steigers. In de prijs van BYD zijn alle denkbare opties inclusief, waardoor de prijsvergelijking ruim in hun voordeel wordt beslecht. De opening van de autofabriek in Hongarije zal zonder meer een Europese doorbraak garanderen met mooie groeikansen van het aandeel.
Zelf heb ik 2 verschillende portefeuilles, 1 bij Saxo en 1 bij Mexem.
Dit is historisch gegroeid door de interessante actie die bij beide brookers voorhanden waren.
mijn vaststelling is dat de ene dit jaar 7,94% opbracht en de andere 3,01 %
Voor de Trump/handelstarievensaga was dit zelfs rond de 12%
Bij Saxo heb ik een 47tal posities waaronder 7 ETF’s
bij Mexem heb ik een 10 tal posities waaronder 2 ETF’s
het vreemde is dat beiden ongeveer evenveel in Centen opbrengen (niet procenten)
er zit een kleine overlap van posities in beide.
Logisch gezien zou ik dus alle posities bij Saxo moeten verkopen en een identieke portefeuille opbouwen zoals bij Mexem.
Maar dit zou betekenen dat ik slechts een 10 tal posities zou hebben en dus geen spreiding.
voor mij gaat het over buy en hold en over 20 jaar kan ik misschien net als Pascal zeggen dat ik 20% heb.
Het g
vervolg Het gaat hem vermoedelijk over het momentum van de aankoop.
Inderdaad Joost. Het momentum bepaalt in de club blijkbaar of je 20% winst /verlies hebt
Dus is het eerder een kwestie van geluk/pech hebben…kan toch nooit de bedoeling zijn. We zitten niet in het casino…
Daarom lijkt een grondiger analyse van het moment van aankoop toch wel relevant.
Jammer dat de club er een beetje lacherig over doet.
Nochtans is het ook in hun eigen belang wat de portefeuilles doen.
Hopelijk gebeurt er iets met de opbouwende kritiek
Met interesse, volg ik jullie aandelenvoorstellen.
Maar als kleine belegger, hou ik van spreiding.
Ik bemerk wel jullie zijn aandeelmannen, niets daar tegen..Maar is het ook mogelijk nu en dan obligaties mee te geven.Nu de banken geen bedrijfsobligaties meer aangeven,is het moeilijk. Het zijn allemaal hun fondsen hedendaags.Of ben ik mis ???
Dag Rimar, zeker, aandacht voor obligaties is nuttig: check de lijsten en tik obligaties en/of geert junius in.de zoekfunctie! Ook bij cursussen staan er webinars over obligaties. Succes!
Als je 20% winst maakt, verkoop je dan ook uw port, dan heb je werkelijk 20% gemaakt. Maar niemand verkoopt alles , en zoals we in april 25 zagen was plots alle winst weg van veel beleggers. Volgens mijn leeftijd van 70jaar, heb ik gemerkt dat oude waarheden en methoden helemaal niet meer werken. Nu nog eens meerwaarde taks, en de vele taksen en kosten bij aan-verkoop, en je mag bv met een zot als Trump van alles verwachten, want die snapt gewoon niet hoe verstandige mensen redeneren, want hij leeft in een andere wereld .Ik heb zo stilaan het idee opgevat dat we eigendom van de staat aan komen zijn, als je de succesie rechten alle afhoudingen op uw verdiensten, en taksen op aankopen bijtelt,50+28+ is 78% die onmiddelijk naar de staat gaat als je meer dan 250.000 bezit. Het is wel een leuke gedachte veel verdienen en rijk komen, maar zoals de wereld er in Belgie uitziet heb je voor 3/4 van uw tijd voor anderen gewerkt die meestal andermans geld uitgeven. De belasting paradijzen, daarentegen lopen vol van ontwijkers in mooie woorden uitgedrukt, waar de spelregels niet in geuren en kleuren uitgelegd worden in beleggings blaadjes, eigenaardig dat daar bijzonder weinig van geweten is, en zelden aan geraakt word omdat alle machthebbers daar hun onderkomen hebben. Wij hier ten lande dromen verder.
Denk dat iedere belegger zowat zijn eigen manier heeft om te investeren (of te speculeren) in bepaalde bedrijven, het is geen wetenschap en kan niet vastgelegd worden in regels zoals, je doet en dat en klaar is Kees. Belangrijk is de uiteindelijke return sinds start! We stellen vast dat de beurs vooruit loopt op de feiten, men moet dus proberen de toekomst in te schatten en dat is moeilijk voor iedereen, ook voor specialisten. De laatsten hebben echter het voordeel dat ze dichter bij de bron zitten dan Jan Modaal, wij rekenen dan ook op hun info om de toekomst beter te kunnen inschatten. Opvolgen van de resultaten, analyses zijn nodig, maar vooral de besluiten (gestaafd met feiten) die men daaruit trekt met oog op de toekomst zijn belangrijk. Bijvoorbeeld, dit bedrijf heeft teveel schulden, producten zijn verouderd, of juist te nieuw waardoor men meer risico loopt, politieke beslissingen, momentum zit mee, wie zijn de concurrenten enz… Zonder een trader te zijn, stellen we vast dat te veel trouw ook niet altijd lonend is, bedrijven kennen goede en minder goede jaren. Wisdom of the crowd is nuttig, maar niet voldoende…