Na de bel: Amerikaans resultatenseizoen start in mineur

Amerikaans resultatenseizoen start in mineur
Het is weer de periode van het jaar waarin de meeste beursgenoteerde bedrijven hun kwartaalresultaten bekendmaken. Traditioneel starten de Amerikaanse grootbanken het resultatenseizoen waarbij beleggers al een voorsmaakje krijgen van hoe sterk de economie was in het afgelopen kwartaal. Daalde het aantal leningen of waren er meer kredietverliezen? Dat kan iets zeggen over de staat van de economie en de prestaties van andere beursgenoteerde bedrijven in dat kwartaal. Het resultatenseizoen startte dit keer echter gemengd. De Amerikaanse bank JPMorgan Chase maakte dinsdag een relatief sterk kwartaalrapport bekend waarbij de omzet hoger uitkwam dan verwacht. CEO Jamie Dimon waarschuwde echter dat de kredietkwaliteit in de VS aan het verslechteren is nu de Amerikaanse economie verzwakt. Vooral de slabakkende jobmarkt maakt Dimon voorzichtig waardoor de bank 810 miljoen dollar extra opzijzet als buffer voor zogenaamde probleemkredieten. Het aandeel JPMorgan verloor daardoor initieel fors terrein, al kon men uiteindelijk het verlies beperken tot 2%. Ook de beurskoers van concurrent Goldman Sachs bewoog gelijkaardig na het bekendmaken van zijn kwartaalcijfers. De Amerikaanse indexen openden fors in het rood, maar konden nadien deels herstellen van de klap.
Markt gokt op handelsdeal tussen China en VS
Tot en met 10 november zal de VS zijn huidige handelsdeal met China behouden. Dat was de afspraak die in augustus werd gemaakt toen beide regeringen volop een handelsoorlog met elkaar uitvochten. De deal die momenteel van kracht is, is tijdelijk, met de bedoeling dat er verdere onderhandelingen volgen. Zo heffen de Verenigde Staten momenteel een handelstarief van 30% op Chinese goederen en China een tarief van 10% op Amerikaanse goederen. Op de financiĆ«le markten bestond er dit weekend twijfel over de slaagkansen van een nieuw akkoord, maar opvallend is dat er tegenwoordig een hele industrie is ontstaan rond het voorspellen van geopolitieke uitkomsten. Via Polymarket zetten vooral Amerikanen echt geld in op geopolitieke weddenschappen met een simpele ja-nee-vraag: āZal er een 100% handelstarief komen op China tegen 1 november?ā of āKomt er een handelsakkoord tussen China en de VS voor 10 november?ā Polymarket werd eerder bekend doordat een meerderheid van de handelaars op dat platform voorspelden dat Trump de presidentsverkiezingen zou winnen door alle strijdstaten binnen te halen, destijds een gewaagde voorspelling. Deelnemers schatten momenteel de kans op 77% dat er geen handelstarief van 100% komt op China tegen 1 november en op 81% dat er wel een handelsakkoord zal komen tegen 10 november. Of ook deze voorspelling uitkomt zal de tijd uitwijzen.
Beursgang van Finse postbode is een groot succes
Het is morgen uitkijken naar de eerste officiƫle handelsdag van het Finse postbedrijf Posti. In tegenstelling tot het Belgische bpost, waar de staat 51% van de aandelen in handen heeft, was het Finse postbedrijf Posti tot nu toe volledig eigendom van de Finse overheid. Het is een publiek geheim, maar vaak zijn zulke beursintroducties van overheidsbedrijven best interessant voor particuliere beleggers. De Finse overheid wilde 100 miljoen euro ophalen, maar heeft er geen belang bij om te duur te verkopen aan haar eigen burgers. Haalt men het onderste uit de kan, dan kan dat een zure nasmaak achterlaten bij particuliere beleggers en medewerkers die intekenen op de beursgang. Vaak zie je dan ook dat de waarderingen bij overheidsbedrijven die naar de beurs gaan, lager liggen dan bij andere gelijkaardige beursgangen. De intekening op de beursgang werd al op 10 oktober afgesloten, waarbij ongeveer 20% van de aandelen werd verkocht aan particulieren tegen 7,50 euro per aandeel. De verkoop aan particuliere beleggers werd zelfs verhoogd van 1 miljoen naar 2,66 miljoen aandelen vanwege de sterke vraag. Momenteel noteren de aandelen op een speciale pre-listing-beurs in Helsinki waar ze al verhandeld kunnen worden, maar vanaf woensdag zullen ze genoteerd worden op de officiƫle hoofdbeurs. Dat zal dan meteen het sluitstuk worden van een succesvolle beursgang.
Published in Aandelen, Beleggen
dat van die Posti zet ik op ƩƩn van mijn post-it’s ;-)
Je kan erop vertrouwen dat de Finnen hun zaken goed geregeld hebben.